سفارش تبلیغ

پایه عکاسی مونوپاد
تبلیغ تی وی
زبان خردمند در پس دل اوست ، و دل نادان پس زبان او . [ و این از معنیهاى شگفت و شریف است و مقصود امام ( ع ) این است که : خردمند زبان خود را رها نکند تا که با دل خویش مشورت کند و با اندیشه خود رأى زند ، و نادان را آنچه بر زبان آید و گفته‏اى که بدان دهان گشاید ، بر اندیشیدن و رأى درست را بیرون کشیدن سبقت گیرد . پس چنان است که گویى زبان خردمند پیرو دل اوست و دل نادان پیرو زبان او . ] [نهج البلاغه]
زنونه
دربارهزنونه


صبا
تو این وبلاگ می خوام برای بالا رفتن اطلاعات عمومی خانوما مطالب مختلفی بنویسم. امیدوارم با همکاری شما بتونیم وبلاگ موفقی داشته باشیم.
لینک‌های روزانه

کیک تولدسلام !
در این نوشته می‌خوام پخت یک کیک تولد خوشمزه رو بهتون آموزش بدم :

مواد لازم برای پخت کیک تولد

آرد                    1/2-1  پیمانه
تخم مرغ             6 عدد
کرم تارتار            1 قاشق چایخوری
رنده پوست پرتقال 2 قاشق چایخوری
وانیل شکری        1/4 قاشق چایخوری
شکر 1               پیمانه
نمک                  1/8 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر         1قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک تولد

فر را روی 350 درجه فارنهایت روشن کنید , سفیده و زرد تخم مرغ را جدا نموده , زرده ها را با نصف شکر , وانیل شکری و رنده پوست پرتقال مخلوط کرده با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود . سفیده تخم مرغ و کرم تار تار را جداگانه زده تا کف کند . سپس مابقی شکر را اضافه نموده و زدن را ادامه می دهیم تا زمانی که جای پره های همزن روی آن محو نشود و هنگامیکه ظرف سفیده را بر می گردانیدنریزد.

سفیده را به زرده ها اضافه نموده یکی دو بار با قاشق چوبی یا لیسک بصورت دورانی مخلوط کنید و آرد , نمک و بیکینگ پودر را الک نموده به مایه فوق الذکر اضافه کنید , به آرامی مواد را مخلوط نموده . یک قالب گرد به قطر 25 سانتی متر که کف آن را کاغذ روغنی انداخته اید و کف آن را با روغن مایع چرب کرده اید مایه آماده را در قالب بریزید, و در پنجره وسط فر قرار داده به مدت 45 الی 50 دقیقه بماند.

نوش جاندهنم آب افتادنوشته شده توسط صبا 88/9/2:: 4:14 عصر     |     () نظر